Polvo: Malowanie proszkowe, lakiernia proszkowa, piaskowanie, śrutowanie

Malowanie Proszkowe

W naszej firmie malowanie proszkowe rozpoczynamy zawsze od bardzo starannego przygotowania przedmiotu, na który mamy położyć lakier. Przede wszystkim sprowadza się to do dokładnego usunięcia zanieczyszczeń, pyłów oraz tłuszczy. Po wykonaniu tych czynności można rozpocząć malowanie proszkowe.

Polvo - malowanie proszkowe - Katowice

Polega ono na nakładaniu farby na powłokę metalową przy wykorzystaniu techniki natrysku elektrostatycznego. Farba do malowania jest w formie proszku, który nanoszony jest na metal (stal, aluminium, ocynk) za pomocą natrysku elektrostatycznego, wykorzystując specjalny pistolet, generujący sprężone powietrze, aby farba w proszku stała się substancją o właściwości cieczy. W efekcie można w bardzo prosty sposób nanieść ją na daną powierzchnię, ponieważ naelektryzowane cząsteczki farby idealnie przywierają do metalu. Po jej nałożeniu następuje utwardzenie farby, przebiegające w temperaturze od 180 do 200ºC.
Malowanie proszkowe to jedyny sposób na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni, która nie będzie posiadała żadnych zacieków farby, ani jej zmarszczeń.

Malowanie proszkowe w Katowicach Malowanie proszkowe na Śląsku Malowanie Proszkowe.

Nasza lakiernia proszkowa specjalizuje się w malowaniu różnorodnych przedmiotów. Wśród usług najczęściej wykonywanych znajduje się malowanie:
– szyldów reklamowych i konstrukcji outdoor,
– obudów i szaf sterowniczych,
– sprzętu sportowego, rehabilitacyjnego, turystycznego,
– konstrukcji hal i budynków,
– oraz wielu innych.

Kolorystykę dobieramy na podstawie standardowej palety RAL, ale na indywidualne potrzeby Klienta możemy także zrealizować zamówienia zgodne z wzornikiem NCS lub Pantone. Używamy farb epoksydowych, poliestrowo-epoksydowych oraz poliestrowych, dzięki którym malowane przedmioty zyskają odporność na korozję, działanie czynników chemicznych lub uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania, odpryski po uderzeniu, itd.

Zobacz więcej: malowanie Polvo

Dzięki temu, że posiadamy profesjonalnie wyposażoną lakiernię, w której korzystamy z komory do polimeryzacji lakieru oraz komory do obróbki stumieniowo – ściernej, nasze malowanie proszkowe daje bardzo dobre efekty i gwarantuje trwałość wykonanej usługi.

Działamy na terenie Śląska – m.in w takich miastach jak Katowice, Tychy, Gliwice, Mikołów i okolicę. Zapraszamy do kontaktu.